- Part # CCP2RL-3-30CC
- Category Panel Accessories
- Category Disconnect Switch
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
CCP2RL330CC
FUSIBLE DISCONNECT SWITCH
SERIES CCP
UL98
600 VAC
125 VDC
30A
3 POLE
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 3/27/2026
CCP2RL-3-30CC
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # CCP2RL-3-30CC
- Category Panel Accessories
- Category Disconnect Switch
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
CCP2RL330CC
FUSIBLE DISCONNECT SWITCH
SERIES CCP
UL98
600 VAC
125 VDC
30A