- Part # UTKB-24-3S-07
- Category Panel Accessories
- Category Stack Light
- Weight 2.80 lbs
Product Information
Description:
UTKB243S07
DISCONTINUED BY MANUFACTURER
TOWER LIGHT
VOLTAGE RATING: 24 VDC
BULB: 10 W
POWER: (LIGHT) 12 W / CELL (BUZZER) 1 W
COLOURS: RED/YELLOW/GREEN
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 4/14/2026
UTKB-24-3S-07
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # UTKB-24-3S-07
- Category Panel Accessories
- Category Stack Light
- Weight 2.80 lbs
Product Information
Description:
UTKB243S07
DISCONTINUED BY MANUFACTURER
TOWER LIGHT
VOLTAGE RATING: 24 VDC
BULB: 10 W