- Part # PSE12-DC12-40
- Category Controls & Indicators
- Category Frequency Converter
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
PSE12DC1240
RHINO DC TO DC CONVERTER
9.5-36 VDC INPUT
12 VDC OUTPUT
3.33A
40W
PLASTIC HOUSING
ENCAPSULATED
CHASSIS MOUNT
SCREW TERMINAL.
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 2/22/2024
PSE12-DC12-40
Specifications
- Part # PSE12-DC12-40
- Category Frequency Converter
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
PSE12DC1240
RHINO DC TO DC CONVERTER
9.5-36 VDC INPUT
12 VDC OUTPUT
3.33A
40W