- Part # PS24-600D
- Category Power Supplies
- Category Power Supply
- Weight 6.50 lbs
Product Information
Description:
PS24600D
SWITCHING POWER SUPPLY
PS SERIES
24 VDC @ 24A/576W (ADJUSTABLE)
120/240 VAC NOMINAL INPUT
1-PHASE
ENCLOSED
METAL HOUSING
35MM DIN RAIL MOUNT
REMOVABLE SCREW TERMINAL
HAZARDOUS LOCATION RATED
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 2/22/2024
PS24-600D
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # PS24-600D
- Category Power Supplies
- Category Power Supply
- Weight 6.50 lbs
Product Information
Description:
PS24600D
SWITCHING POWER SUPPLY
PS SERIES
24 VDC @ 24A/576W (ADJUSTABLE)
120/240 VAC NOMINAL INPUT
1-PHASE
ENCLOSED
METAL HOUSING
35MM DIN RAIL MOUNT