- Part # ZXMN10A08GTA
- Category Semiconductors
- Category Transistor
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
ZXMN10A08GTA
TRANSISTOR POLARITY:N CHANNEL
CONTINUOUS DRAIN CURRENT ID:2A
DRAIN SOURCE VOLTAGE VDS:100V
ON RESISTANCE RDS(ON):250MOHM
RDS(ON) TEST VOLTAGE VGS:10V
THRESHOLD VOLTAGE VGS:2V
POWER DISSIPATION PD:2W
NO. OF PINS:4PINS ROHS COMPLIANT: NO
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/19/2025
ZXMN10A08GTA
Specifications
- Part # ZXMN10A08GTA
- Category Semiconductors
- Category Transistor
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
ZXMN10A08GTA
TRANSISTOR POLARITY:N CHANNEL
CONTINUOUS DRAIN CURRENT ID:2A
DRAIN SOURCE VOLTAGE VDS:100V
ON RESISTANCE RDS(ON):250MOHM
RDS(ON) TEST VOLTAGE VGS:10V
THRESHOLD VOLTAGE VGS:2V
POWER DISSIPATION PD:2W