- Part # P4SMAJ15ADF-13
- Category Semiconductors
- Category Diode
- Weight 0.01 lbs
Product Information
Description:
P4SMAJ15ADF13
TVS DIODE
UNIDIRECTIONAL
15 V
1 CHANNEL
SMD/SMT
D- FLAT-2
400 W
30 KV
16.4 A
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/19/2025
P4SMAJ15ADF-13
Specifications
- Part # P4SMAJ15ADF-13
- Category Semiconductors
- Category Diode
- Weight 0.01 lbs
Product Information
Description:
P4SMAJ15ADF13
TVS DIODE
UNIDIRECTIONAL
15 V
1 CHANNEL
SMD/SMT
D- FLAT-2
400 W
30 KV
16.4 A