- Part # HD24B100-0150ELP2EMS
- Category Machine Parts
- Category Linear Actuator
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
HD24B1000150ELP2EMS
ACTUATOR
ELECTRAK HD
24 VDC
10000 N
150 MM
END-OF-STROKE INDICATION OUTPUT + ANALOG (POTENTIOMETER) POSITION OUTPUT + EXX
CABLE LENGTH 1500 MM
FLYING LEADS
ADAPTER AT 0° (STANDARD)
9 MM/S TRAVEL RATE @ FULL LOAD
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 10/7/2025
HD24B100-0150ELP2EMS
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # HD24B100-0150ELP2EMS
- Category Machine Parts
- Category Linear Actuator
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
HD24B1000150ELP2EMS
ACTUATOR
ELECTRAK HD
24 VDC
10000 N
150 MM
CABLE LENGTH 1500 MM
FLYING LEADS
ADAPTER AT 0° (STANDARD)
9 MM/S TRAVEL RATE @ FULL LOAD