- Part # HD24B100-0100EXP2EES
Description:
HD24B1000100EXP2EES
ACTUATOR
ELECTRAK HD
24 VDC
10000 N
100 MM
ANALOG (POTENTIOMETER) POSITION OUTPUT + EXX
CABLE LENGTH 1500 MM
FLYING LEADS
ADAPTER AT 0° (STANDARD)
9 MM/S TRAVEL RATE @ FULL LOAD
Last Value Update: 10/7/2025
HD24B100-0100EXP2EES
Specifications
- Part # HD24B100-0100EXP2EES
Description:
HD24B1000100EXP2EES
ACTUATOR
ELECTRAK HD
24 VDC
10000 N
100 MM
CABLE LENGTH 1500 MM
FLYING LEADS
ADAPTER AT 0° (STANDARD)
9 MM/S TRAVEL RATE @ FULL LOAD