- Part # HD24B026-0400LXP1MES
Description:
HD24B0260400LXP1MES
ACTUATOR
ELECTRAK HD
24 VDC
2600 N
400 MM
LOW-LEVEL SIGNAL MOTOR SWITCHING + ANALOG (POTENTIOMETER) POSITION OUTPUT + EXX
CABLE LENGTH 300 MM
FLYING LEADS
ADAPTER AT 0° (STANDARD)
32 MM/S TRAVEL RATE @ FULL LOAD
Last Value Update: 10/7/2025
HD24B026-0400LXP1MES
Specifications
- Part # HD24B026-0400LXP1MES
Description:
HD24B0260400LXP1MES
ACTUATOR
ELECTRAK HD
24 VDC
2600 N
400 MM
CABLE LENGTH 300 MM
FLYING LEADS
ADAPTER AT 0° (STANDARD)