- Part # HD24B026-0400LLX2MES
Description:
HD24B0260400LLX2MES
ACTUATOR
ELECTRAK HD
24 VDC
2600 N
400 MM
LOW-LEVEL SIGNAL MOTOR SWITCHING + END-OF-STROKE INDICATION OUTPUT + EXX
CABLE LENGTH 1500 MM
FLYING LEADS
ADAPTER AT 0° (STANDARD)
32 MM/S TRAVEL RATE @ FULL LOAD
Last Value Update: 10/7/2025
HD24B026-0400LLX2MES
Specifications
- Part # HD24B026-0400LLX2MES
Description:
HD24B0260400LLX2MES
ACTUATOR
ELECTRAK HD
24 VDC
2600 N
400 MM
CABLE LENGTH 1500 MM
FLYING LEADS
ADAPTER AT 0° (STANDARD)