- Part # HD24B026-0200LLX1MMS
- Category Machine Parts
- Category Linear Actuator
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
HD24B0260200LLX1MMS
ACTUATOR
ELECTRAK HD
24 VDC
2600 N
200 MM
LOW-LEVEL SIGNAL MOTOR SWITCHING + END-OF-STROKE INDICATION OUTPUT + EXX
CABLE LENGTH 300 MM
FLYING LEADS
ADAPTER AT 0° (STANDARD)
32 MM/S TRAVEL RATE @ FULL LOAD
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 10/7/2025
HD24B026-0200LLX1MMS
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # HD24B026-0200LLX1MMS
- Category Machine Parts
- Category Linear Actuator
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
HD24B0260200LLX1MMS
ACTUATOR
ELECTRAK HD
24 VDC
2600 N
200 MM
CABLE LENGTH 300 MM
FLYING LEADS
ADAPTER AT 0° (STANDARD)