- Part # HD12B100-0200ELX1MMS
Description:
HD12B1000200ELX1MMS
ACTUATOR
ELECTRAK HD
12 VDC
10000 N
200 MM
END-OF-STROKE INDICATION OUTPUT + EXX
CABLE LENGTH 300 MM
FLYING LEADS
ADAPTER AT 0° (STANDARD)
9 MM/S TRAVEL RATE @ FULL LOAD
Last Value Update: 10/7/2025
HD12B100-0200ELX1MMS
Specifications
- Part # HD12B100-0200ELX1MMS
Description:
HD12B1000200ELX1MMS
ACTUATOR
ELECTRAK HD
12 VDC
10000 N
200 MM
CABLE LENGTH 300 MM
FLYING LEADS
ADAPTER AT 0° (STANDARD)
9 MM/S TRAVEL RATE @ FULL LOAD