- Part # HD12B100-0150CNO2EMS
Description:
HD12B1000150CNO2EMS
ACTUATOR
ELECTRAK HD
12 VDC
10000 N
150 MM
CAN BUS J1939 + OPEN LOOP SPEED CONTROL
CABLE LENGTH 1500 MM
FLYING LEADS
ADAPTER AT 0° (STANDARD)
9 MM/S TRAVEL RATE @ FULL LOAD
Last Value Update: 10/7/2025
HD12B100-0150CNO2EMS
Specifications
- Part # HD12B100-0150CNO2EMS
Description:
HD12B1000150CNO2EMS
ACTUATOR
ELECTRAK HD
12 VDC
10000 N
150 MM
CABLE LENGTH 1500 MM
FLYING LEADS
ADAPTER AT 0° (STANDARD)
9 MM/S TRAVEL RATE @ FULL LOAD