- Part # HD12B100-0100EXX2EMS
- Category Machine Parts
- Category Linear Actuator
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
HD12B1000100EXX2EMS
ACTUATOR
ELECTRAK HD
12 VDC
10000 N
100 MM
ELECTRONIC MONITORING PACKAGE ONLY
CABLE LENGTH 1500 MM
FLYING LEADS
ADAPTER AT 0° (STANDARD)
9 MM/S TRAVEL RATE @ FULL LOAD
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 10/7/2025
HD12B100-0100EXX2EMS
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # HD12B100-0100EXX2EMS
- Category Machine Parts
- Category Linear Actuator
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
HD12B1000100EXX2EMS
ACTUATOR
ELECTRAK HD
12 VDC
10000 N
100 MM
CABLE LENGTH 1500 MM
FLYING LEADS
ADAPTER AT 0° (STANDARD)
9 MM/S TRAVEL RATE @ FULL LOAD