- Part # HD12B068-0200EXP1EMS
Description:
HD12B0680200EXP1EMS
ACTUATOR
ELECTRAK HD
12 VDC
6800 N
200 MM
ANALOG (POTENTIOMETER) POSITION OUTPUT + EXX
CABLE LENGTH 300 MM
FLYING LEADS
ADAPTER AT 0° (STANDARD)
14 MM/S TRAVEL RATE @ FULL LOAD
Last Value Update: 10/7/2025
HD12B068-0200EXP1EMS
Specifications
- Part # HD12B068-0200EXP1EMS
Description:
HD12B0680200EXP1EMS
ACTUATOR
ELECTRAK HD
12 VDC
6800 N
200 MM
CABLE LENGTH 300 MM
FLYING LEADS
ADAPTER AT 0° (STANDARD)