- Part # HD12B068-0150LXP1EMS
Description:
HD12B0680150LXP1EMS
ACTUATOR
ELECTRAK HD
12 VDC
6800 N
150 MM
LOW-LEVEL SIGNAL MOTOR SWITCHING + ANALOG (POTENTIOMETER) POSITION OUTPUT + EXX
CABLE LENGTH 300 MM
FLYING LEADS
ADAPTER AT 0° (STANDARD)
14 MM/S TRAVEL RATE @ FULL LOAD
Last Value Update: 10/7/2025
HD12B068-0150LXP1EMS
Specifications
- Part # HD12B068-0150LXP1EMS
Description:
HD12B0680150LXP1EMS
ACTUATOR
ELECTRAK HD
12 VDC
6800 N
150 MM
CABLE LENGTH 300 MM
FLYING LEADS
ADAPTER AT 0° (STANDARD)