- Part # HD12B026-0200EXP2MMS
Description:
HD12B0260200EXP2MMS
ACTUATOR
ELECTRAK HD
12 VDC
2600 N
200 MM
ANALOG (POTENTIOMETER) POSITION OUTPUT + EXX
CABLE LENGTH 1500 MM
FLYING LEADS
ADAPTER AT 0° (STANDARD)
32 MM/S TRAVEL RATE @ FULL LOAD
Last Value Update: 10/7/2025
HD12B026-0200EXP2MMS
Specifications
- Part # HD12B026-0200EXP2MMS
Description:
HD12B0260200EXP2MMS
ACTUATOR
ELECTRAK HD
12 VDC
2600 N
200 MM
CABLE LENGTH 1500 MM
FLYING LEADS
ADAPTER AT 0° (STANDARD)