- Part # M1110062VBUA3E00
- Category Controls & Indicators
- Category Temperature/Process Control
- Weight 32.00 lbs
Product Information
Description:
M1110062VBUA3E00
POWERSTACK 1-PHASE
AMPERAGE 1100 A
MAX VOLTAGE 600 V
AUX SUPPLY 230 V
INPUT 0-10V DC
BURST FIRING
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 1/6/2017
M1110062VBUA3E00
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # M1110062VBUA3E00
- Weight 32.00 lbs
Product Information
Description:
M1110062VBUA3E00
POWERSTACK 1-PHASE
AMPERAGE 1100 A
MAX VOLTAGE 600 V
AUX SUPPLY 230 V