- Part # QVMABL48
- Category HMI / MMI / OIT
- Category OIT Replacement Backlight
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
QVMABL48
MINI FIBER OPTIC AREA BACK LIGHT
ORDERING IDENTIFICATION NUMBER: SK83560048
WINDOW AREA: 1.8" X 1.6" (48MM X 41MM)
48" CABLE LENGTH
END FERRULE DIAMETER: 0.312" X 0.5" LONG (7.9MM X 12.7MM LONG)
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Also Known As
Alternate Part No:
- DOLAN JENNER QVMABL48
- SAFESCAN DOLAN JENNER QVMABL48
- DANAHER CONTROLS DOLAN JENNER SK83560048
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 3/10/2025
QVMABL48
Specifications
- Part # QVMABL48
- Category HMI / MMI / OIT
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
QVMABL48
48" CABLE LENGTH