- Part # DME6P12K-F
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
DME6P12KF
CAPACITOR POLYESTER FILM 0.12UF
630V
10%
RADIAL
CAPACITANCE:0.12¦F
VOLTAGE RATING:630V
DIELECTRIC TYPE:METALLIZED PET
CAPACITANCE TOLERANCE:¦ 10%
PRODUCT RANGE:DME SERIES
CAPACITOR CASE STYLE:-
LEAD SPACING:15MM ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Also Known As
Alternate Part No:
- CDE CORNELL DUBILIER DME6P12K-F
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 9/22/2020
DME6P12K-F
Specifications
- Part # DME6P12K-F
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
DME6P12KF
630V
10%
RADIAL
CAPACITANCE:0.12¦F
VOLTAGE RATING:630V
DIELECTRIC TYPE:METALLIZED PET
CAPACITANCE TOLERANCE:¦ 10%
PRODUCT RANGE:DME SERIES
CAPACITOR CASE STYLE:-