- Part # 150564J630TF
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
150564J630TF
CAPACITOR POLY FILM 0.56UF
630V
10%
AXIAL
CAPACITANCE:0.56 F
CAPACITANCE TOLERANCE: 10%
CAPACITOR DIELECTRIC TYPE:POLYESTER
VOLTAGE RATING:630V
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Also Known As
Alternate Part No:
- CDE CORNELL DUBILIER 150564J630TF
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 3/15/2013
150564J630TF
Specifications
- Part # 150564J630TF
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
150564J630TF
CAPACITOR POLY FILM 0.56UF
630V
10%
AXIAL
CAPACITANCE:0.56 F
CAPACITANCE TOLERANCE: 10%
VOLTAGE RATING:630V