- Part # DS240S-350DC
- Category Telecommunications
- Category Telecom Surge Arrestor
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
DS240S350DC
DS2X0 SERIES DIN RAIL DC SPD
DIN RAIL PHOTOVOLTAIC AND DC SPDS
350V DC NETWORK
460VDC / 350VAC
20KA
40KA
UL COMPLIANT DESIGN
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Also Known As
Alternate Part No:
- CITEL 310911
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 8/6/2024
DS240S-350DC
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # DS240S-350DC
- Category Telecommunications
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
DS240S350DC
DS2X0 SERIES DIN RAIL DC SPD
350V DC NETWORK
460VDC / 350VAC