- Part # SF-0402FP025F-2
- Category Panel Accessories
- Category Fuse
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
SF0402FP025F2
FUSE
SMD
0.25A
FAST ACTING
0402
FUSE CURRENT:250MA
PRODUCT RANGE:SINGLFUSE SF-0402FPXXXF SERIES
VOLTAGE RATING VAC:-
VOLTAGE RATING V DC:35V
BLOW CHARACTERISTIC:FAST ACTING
FUSE CASE STYLE:0402
BREAKING CAPACITY CURRENT ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 10/7/2024
SF-0402FP025F-2
Specifications
- Part # SF-0402FP025F-2
- Category Panel Accessories
- Category Fuse
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
SF0402FP025F2
FUSE
SMD
0.25A
FAST ACTING
0402
FUSE CURRENT:250MA
VOLTAGE RATING VAC:-
VOLTAGE RATING V DC:35V