- Part # CRL1206-FW-R160ELF
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
CRL1206FWR160ELF
RES
THICK FILM
0R16
1%
0.25W
1206
RESISTANCE:0.16OHM
PRODUCT RANGE:CRL SERIES
RESISTOR CASE / PACKAGE:1206 [3216 METRIC]
POWER RATING:250MW
RESISTANCE TOLERANCE:± 1%
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
PRODUCT LENGTH:3.2MM ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 10/7/2024
CRL1206-FW-R160ELF
Specifications
- Part # CRL1206-FW-R160ELF
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
CRL1206FWR160ELF
RES
THICK FILM
0R16
1%
0.25W
1206
RESISTANCE:0.16OHM
PRODUCT RANGE:CRL SERIES
POWER RATING:250MW
RESISTANCE TOLERANCE:± 1%
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM