- Part # PSV24-100S
- Category Power Supplies
- Category Power Supply
- Weight 0.70 lbs
Product Information
Description:
PSV24100S
RHINO PSV SERIES SWITCHING POWER SUPPLY
24 VDC @ 3.8A/91W (ADJUSTABLE)
120/240 VAC NOMINAL INPUT
1-PHASE
ENCLOSED
PLASTIC HOUSING
35MM DIN RAIL MOUNT
SCREW TERMINALS
NEC CLASS 2.
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/8/2025
PSV24-100S
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # PSV24-100S
- Category Power Supplies
- Category Power Supply
- Weight 0.70 lbs
Product Information
Description:
PSV24100S
24 VDC @ 3.8A/91W (ADJUSTABLE)
120/240 VAC NOMINAL INPUT
1-PHASE
ENCLOSED
PLASTIC HOUSING
35MM DIN RAIL MOUNT