- Part # PSRP-24-DC48-150
- Category Controls & Indicators
- Category Current Converter
- Weight 0.74 lbs
Product Information
Description:
PSRP24DC48150
RHINO PRO DC TO DC CONVERTER
18-75 VDC INPUT
24 VDC OUTPUT
6.3A
150W
ALUMINUM HOUSING
ENCAPSULATED
CHASSIS MOUNT
SCREW TERMINAL.
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/8/2025
PSRP-24-DC48-150
Specifications
- Part # PSRP-24-DC48-150
- Category Current Converter
- Weight 0.74 lbs
Product Information
Description:
PSRP24DC48150
RHINO PRO DC TO DC CONVERTER
18-75 VDC INPUT
24 VDC OUTPUT
6.3A
150W