- Part # PSR-24-240-3
- Category Power Supplies
- Category Power Supply
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
PSR242403
RHINO PSR SERIES SWITCHING POWER SUPPLY
24 VDC @ 10A/240W (ADJUSTABLE)
480 VAC NOMINAL INPUT
ALUMINUM HOUSING
35MM DIN RAIL MOUNT
Last Value Update: 12/8/2025
PSR-24-240-3
Specifications
- Part # PSR-24-240-3
- Category Power Supplies
- Category Power Supply
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
PSR242403
24 VDC @ 10A/240W (ADJUSTABLE)
480 VAC NOMINAL INPUT
ALUMINUM HOUSING
35MM DIN RAIL MOUNT