- Part # PSR-24-120-3
- Category Power Supplies
- Category Power Supply
- Weight 1.09 lbs
Product Information
Description:
PSR241203
RHINO PSR SERIES SWITCHING POWER SUPPLY
24 VDC @ 5A/120W (ADJUSTABLE)
480 VAC NOMINAL INPUT
3-PHASE
ENCLOSED
ALUMINUM HOUSING
35MM DIN RAIL MOUNT
SCREW TERMINALS.
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/8/2025
PSR-24-120-3
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # PSR-24-120-3
- Category Power Supplies
- Category Power Supply
- Weight 1.09 lbs
Product Information
Description:
PSR241203
24 VDC @ 5A/120W (ADJUSTABLE)
480 VAC NOMINAL INPUT
3-PHASE
ENCLOSED
ALUMINUM HOUSING
35MM DIN RAIL MOUNT