- Part # PSP24-DC24-1
- Category Controls & Indicators
- Category Power Converter
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
PSP24DC241
RHINO DC TO DC CONVERTER
18-75 VDC INPUT
24 VDC OUTPUT
1A
25W
PLASTIC HOUSING
35MM DIN RAIL MOUNT
SCREW TERMINAL
REMOVABLE. DIN RAIL INSERT FOR PANEL MOUNTING INCLUDED.
Last Value Update: 12/8/2025
PSP24-DC24-1
Specifications
- Part # PSP24-DC24-1
- Category Power Converter
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
PSP24DC241
RHINO DC TO DC CONVERTER
18-75 VDC INPUT
24 VDC OUTPUT
1A
25W
PLASTIC HOUSING
35MM DIN RAIL MOUNT