- Part # PSP12-DC24-5
- Category Controls & Indicators
- Category Power Converter
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
PSP12DC245
RHINO DC TO DC CONVERTER
18-75 VDC INPUT
12 VDC OUTPUT
5A
60W
PLASTIC HOUSING
35MM DIN RAIL MOUNT
SCREW TERMINAL
REMOVABLE. DIN RAIL INSERT FOR PANEL MOUNTING INCLUDED.
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/8/2025
PSP12-DC24-5
Specifications
- Part # PSP12-DC24-5
- Category Power Converter
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
PSP12DC245
RHINO DC TO DC CONVERTER
18-75 VDC INPUT
12 VDC OUTPUT
5A
60W
PLASTIC HOUSING
35MM DIN RAIL MOUNT