- Part # PSP12-120C
- Category Power Supplies
- Category Power Supply
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
PSP12120C
RHINO SELECT PSP SERIES SWITCHING POWER SUPPLY
12 VDC @ 8A/96W (ADJUSTABLE)
120/240 VAC OR 85-375 VDC NOMINAL INPUT
1-PHASE
ENCLOSED
PLASTIC HOUSING
35MM DIN RAIL OR CHASSIS MOUNT
SPRING CLAMP TERMINALS.
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/8/2025
PSP12-120C
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # PSP12-120C
- Category Power Supplies
- Category Power Supply
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
PSP12120C
12 VDC @ 8A/96W (ADJUSTABLE)
1-PHASE
ENCLOSED
PLASTIC HOUSING
35MM DIN RAIL OR CHASSIS MOUNT