- Part # PSN24-080
- Category Power Supplies
- Category Power Supply
- Weight 1.08 lbs
Product Information
Description:
PSN24080
RHINO PRO PSN SERIES SWITCHING POWER SUPPLY
24 VDC @ 3.4A/81.6W (ADJUSTABLE)
120/240 VAC OR 110-300VDC NOMINAL INPUT
1-PHASE
ENCLOSED
ALUMINUM HOUSING
35MM DIN RAIL MOUNT
SCREW TERMINALS.
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/8/2025
PSN24-080
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # PSN24-080
- Category Power Supplies
- Category Power Supply
- Weight 1.08 lbs
Product Information
Description:
PSN24080
1-PHASE
ENCLOSED
ALUMINUM HOUSING
35MM DIN RAIL MOUNT