- Part # PSL-24-060
- Category Power Supplies
- Category Power Supply
- Weight 0.33 lbs
Product Information
Description:
PSL24060
RHINO PSL SERIES SWITCHING POWER SUPPLY
24 VDC @ 2.5A/60W (ADJUSTABLE)
120/240 VAC OR 125-375 VDC NOMINAL INPUT
1-PHASE
ENCLOSED
PLASTIC HOUSING
35MM DIN RAIL MOUNT
SCREW TERMINALS
NEC CLASS 2.
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 4/11/2026
PSL-24-060
Specifications
- Part # PSL-24-060
- Category Power Supplies
- Category Power Supply
- Weight 0.33 lbs
Product Information
Description:
PSL24060
24 VDC @ 2.5A/60W (ADJUSTABLE)
1-PHASE
ENCLOSED
PLASTIC HOUSING
35MM DIN RAIL MOUNT