- Part # PSH-24-080
- Category Power Supplies
- Category Power Supply
- Weight 0.58 lbs
Product Information
Description:
PSH24080
RHINO PRO PSH SERIES SWITCHING POWER SUPPLY
24 VDC @ 3.4A/80W (ADJUSTABLE)
120/240 VAC NOMINAL INPUT
1-PHASE
ENCLOSED
METAL HOUSING
35MM DIN RAIL MOUNT
SCREW TERMINALS
HAZARDOUS LOCATION RATED.
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/8/2025
PSH-24-080
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # PSH-24-080
- Category Power Supplies
- Category Power Supply
- Weight 0.58 lbs
Product Information
Description:
PSH24080
24 VDC @ 3.4A/80W (ADJUSTABLE)
120/240 VAC NOMINAL INPUT
1-PHASE
ENCLOSED
METAL HOUSING
35MM DIN RAIL MOUNT