- Part # PSE12-DC12-60
- Category Controls & Indicators
- Category Power Converter
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
PSE12DC1260
RHINO DC TO DC CONVERTER
9.5-36 VDC INPUT
12 VDC OUTPUT
5A
60W
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/8/2025
PSE12-DC12-60
Specifications
- Part # PSE12-DC12-60
- Category Power Converter
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
PSE12DC1260
RHINO DC TO DC CONVERTER
9.5-36 VDC INPUT
12 VDC OUTPUT
5A
60W