- Part # PSE05-DC24-40
- Category Controls & Indicators
- Category Power Converter
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
PSE05DC2440
RHINO DC TO DC CONVERTER
18-75 VDC INPUT
5.1 VDC OUTPUT
8A
40W
PLASTIC HOUSING
ENCAPSULATED
CHASSIS MOUNT
SCREW TERMINAL.
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/8/2025
PSE05-DC24-40
Specifications
- Part # PSE05-DC24-40
- Category Power Converter
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
PSE05DC2440
RHINO DC TO DC CONVERTER
18-75 VDC INPUT
5.1 VDC OUTPUT
8A
40W