- Part # PSD24-480-L
- Category Power Supplies
- Category Power Supply
- Weight 6.00 lbs
Product Information
Description:
PSD24480L
RHINO PRO PSD SERIES SWITCHING POWER SUPPLY
24 VDC @ 20A/480W (ADJUSTABLE)
120/240 VAC OR 110-300VDC NOMINAL INPUT
1-PHASE
ENCLOSED
ALUMINUM HOUSING
LCD DISPLAY
35MM DIN RAIL MOUNT
SCREW TERMINALS.
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/8/2025
PSD24-480-L
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # PSD24-480-L
- Category Power Supplies
- Category Power Supply
- Weight 6.00 lbs
Product Information
Description:
PSD24480L
24 VDC @ 20A/480W (ADJUSTABLE)
1-PHASE
ENCLOSED
ALUMINUM HOUSING
LCD DISPLAY
35MM DIN RAIL MOUNT