- Part # PSB24-480-3
- Category Power Supplies
- Category Power Supply
- Weight 4.07 lbs
Product Information
Description:
PSB244803
DISCONTINUED BY MANUFACTURER
SWITCHING POWER SUPPLY
PSB SERIES
24 VDC
20A (480W) OUTPUT
320-550 VAC 3-PHASE UNIVERSAL INPUT
OVERVOLTAGE AND OVERLOAD PROTECTION
ALUMINUM CASE
35MM DIN RAIL MOUNT
SCREW TERMINALS
(REPLACEMENT: PSB24-480S-3)
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/2/2023
PSB24-480-3
Specifications
- Part # PSB24-480-3
- Category Power Supplies
- Category Power Supply
- Weight 4.07 lbs
Product Information
Description:
PSB244803
DISCONTINUED BY MANUFACTURER
SWITCHING POWER SUPPLY
PSB SERIES
24 VDC
20A (480W) OUTPUT
ALUMINUM CASE
35MM DIN RAIL MOUNT