- Part # PSB24-120S
- Category Power Supplies
- Category Power Supply
- Weight 1.60 lbs
Product Information
Description:
PSB24120S
RHINO SELECT PSB SERIES SWITCHING POWER SUPPLY
24 VDC @ 5A/120W (ADJUSTABLE)
120/240 VAC OR 120-375 VDC NOMINAL INPUT
1-PHASE
ENCLOSED
ALUMINUM HOUSING
35MM DIN RAIL MOUNT
REMOVABLE SCREW TERMINAL
HAZARDOUS LOCATION RATED.
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 4/8/2026
PSB24-120S
Specifications
- Part # PSB24-120S
- Category Power Supplies
- Category Power Supply
- Weight 1.60 lbs
Product Information
Description:
PSB24120S
24 VDC @ 5A/120W (ADJUSTABLE)
1-PHASE
ENCLOSED
ALUMINUM HOUSING
35MM DIN RAIL MOUNT