- Part # PSB24-100-N
- Category Power Supplies
- Category Power Supply
- Weight 1.75 lbs
Product Information
Description:
PSB24100N
RHINO SELECT PSB SERIES SWITCHING POWER SUPPLY
24 VDC @ 3.8A/91.2W (ADJUSTABLE)
120/240 VAC OR 120-375 VDC NOMINAL INPUT
1-PHASE
ENCLOSED
ALUMINUM HOUSING
35MM DIN RAIL MOUNT
SCREW TERMINALS
NEC CLASS 2.
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/8/2025
PSB24-100-N
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # PSB24-100-N
- Category Power Supplies
- Category Power Supply
- Weight 1.75 lbs
Product Information
Description:
PSB24100N
1-PHASE
ENCLOSED
ALUMINUM HOUSING
35MM DIN RAIL MOUNT