- Part # STP-PWR-4805
- Category Power Supplies
- Category Power Supply
- Weight 11.00 lbs
Product Information
Description:
STPPWR4805
SURESTEP UNREGULATED LINEAR POWER SUPPLY
48 VDC @ 5A/240W AND 5 VDC @ 0.5A/2.5W
120/240 VAC NOMINAL INPUT
1-PHASE
OPEN FRAME
ALUMINUM HOUSING
CHASSIS MOUNT
SCREW TERMINALS.
ID
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/8/2025
STP-PWR-4805
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # STP-PWR-4805
- Category Power Supplies
- Category Power Supply
- Weight 11.00 lbs
Product Information
Description:
STPPWR4805