- Part # GCX3243-24
- Category Pilot Devices
- Category Selector Switch
- Weight 0.09 lbs
Product Information
Description:
GCX324324
AUTOMATIONDIRECT SELECTOR SWITCH
22MM
2-POSITION
SPRING RETURN FROM RIGHT
INCANDESCENT ILLUMINATED
(1) N.O. CONTACT(S)
PLASTIC BASE
PLASTIC BEZEL
OPERATOR: YELLOW
KNOB
30MM
ROUND
PLASTIC
24 VAC/VDC
FULL VOLTAGE.
ID
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/8/2025
GCX3243-24
Specifications
- Part # GCX3243-24
- Category Pilot Devices
- Category Selector Switch
- Weight 0.09 lbs
Product Information
Description:
GCX324324
22MM
2-POSITION
SPRING RETURN FROM RIGHT
INCANDESCENT ILLUMINATED
(1) N.O. CONTACT(S)
PLASTIC BASE
PLASTIC BEZEL
OPERATOR: YELLOW
KNOB
30MM
ROUND
PLASTIC
24 VAC/VDC