- Part # GCX1231-24L
- Category Commercial Product Parts
- Category Miniature Indicator Light
- Weight 0.20 lbs
Product Information
Description:
GCX123124L
AUTOMATIONDIRECT LED INDICATING LIGHT
PERMANENT LIGHT FUNCTION
IP65
22MM
RED
30MM
ROUND
METAL BASE
24 VAC/VDC
FULL VOLTAGE.
ID
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 4/8/2026
GCX1231-24L
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # GCX1231-24L
- Weight 0.20 lbs
Product Information
Description:
GCX123124L
PERMANENT LIGHT FUNCTION
IP65
22MM
RED
30MM
ROUND
METAL BASE
24 VAC/VDC