- Part # GCX3194-24
- Category Pilot Devices
- Category Pushbutton
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
GCX319424
AUTOMATIONDIRECT PUSHBUTTON
IP65
22MM
PUSH ON - PUSH OFF
INCANDESCENT ILLUMINATED
(1) N.O. CONTACT(S)
PLASTIC BASE
PLASTIC BEZEL
PLASTIC RING
OPERATOR: BLUE
FLUSH
30MM
ROUND
PLASTIC
24 VAC/VDC
FULL VOLTAGE.
ID
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 4/8/2026
GCX3194-24
Specifications
- Part # GCX3194-24
- Category Pilot Devices
- Category Pushbutton
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
GCX319424
AUTOMATIONDIRECT PUSHBUTTON
IP65
22MM
PUSH ON - PUSH OFF
INCANDESCENT ILLUMINATED
(1) N.O. CONTACT(S)
PLASTIC BASE
PLASTIC BEZEL
PLASTIC RING
OPERATOR: BLUE
FLUSH
30MM
ROUND
PLASTIC
24 VAC/VDC