- Part # GSD3-24A-2CL
- Category Drives
- Category Drive
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
GSD324A2CL
IRONHORSE GSD3 SERIES DC GENERAL PURPOSE DRIVE
12/24 VAC
1-PHASE
1/50 TO 1/40HP AT 12 VDC AND 1/25 TO 1/20HP AT 24 VDC
2A
OPEN FRAME
L STYLE MOUNT
FIELD-INSTALL REVERSE
POTENTIOMETER INPUT
SCR OUTPUT.
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/8/2025
GSD3-24A-2CL
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # GSD3-24A-2CL
- Category Drives
- Category Drive
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
GSD324A2CL
12/24 VAC
1-PHASE
2A