- Part # GMCBU-3C-32
- Category Circuit Breaker
- Category Molded Case Circuit Breaker
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
GMCBU3C32
GLADIATOR MINIATURE CIRCUIT BREAKER
32A
240 VAC/125 VDC
3-POLE
C CURVE
THERMAL MAGNETIC
10KA @ 240 VAC INTERRUPTING RATING
35MM DIN RAIL MOUNT.
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/8/2025
GMCBU-3C-32
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # GMCBU-3C-32
- Category Circuit Breaker
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
GMCBU3C32
32A
240 VAC/125 VDC
3-POLE
C CURVE
THERMAL MAGNETIC
35MM DIN RAIL MOUNT.