- Part # GMCB-1D-50
Description:
GMCB1D50
GLADIATOR MINIATURE SUPPLEMENTARY PROTECTOR
50A
277 VAC/60 VDC
1-POLE
D CURVE
THERMAL MAGNETIC
6KA @ 277 VAC INTERRUPTING RATING
35MM DIN RAIL MOUNT.
Last Value Update: 12/8/2025
GMCB-1D-50
Specifications
- Part # GMCB-1D-50
Description:
GMCB1D50
50A
277 VAC/60 VDC
1-POLE
D CURVE
THERMAL MAGNETIC
35MM DIN RAIL MOUNT.