- Part # GMCB-1C-50
Description:
GMCB1C50
GLADIATOR MINIATURE SUPPLEMENTARY PROTECTOR
50A
277 VAC/60 VDC
1-POLE
C CURVE
THERMAL MAGNETIC
6KA @ 277 VAC INTERRUPTING RATING
35MM DIN RAIL MOUNT.
Last Value Update: 12/8/2025
GMCB-1C-50
Specifications
- Part # GMCB-1C-50
Description:
GMCB1C50
50A
277 VAC/60 VDC
1-POLE
C CURVE
THERMAL MAGNETIC
35MM DIN RAIL MOUNT.