- Part # GMCB-1C-25
Description:
GMCB1C25
GLADIATOR MINIATURE SUPPLEMENTARY PROTECTOR
25A
277 VAC/60 VDC
1-POLE
C CURVE
THERMAL MAGNETIC
6KA @ 277 VAC INTERRUPTING RATING
35MM DIN RAIL MOUNT.
Last Value Update: 12/8/2025
GMCB-1C-25
Specifications
- Part # GMCB-1C-25
Description:
GMCB1C25
25A
277 VAC/60 VDC
1-POLE
C CURVE
THERMAL MAGNETIC
35MM DIN RAIL MOUNT.