- Part # GMCB-1C-16
Description:
GMCB1C16
GLADIATOR MINIATURE SUPPLEMENTARY PROTECTOR
16A
277 VAC/60 VDC
1-POLE
C CURVE
THERMAL MAGNETIC
6KA @ 277 VAC INTERRUPTING RATING
35MM DIN RAIL MOUNT.
Last Value Update: 12/8/2025
GMCB-1C-16
Specifications
- Part # GMCB-1C-16
Description:
GMCB1C16
16A
277 VAC/60 VDC
1-POLE
C CURVE
THERMAL MAGNETIC
35MM DIN RAIL MOUNT.